Теплолічильники і економія - міф чи реальність?

Останнім часом більшість людей, отримуючи квитанції за споживання тепла, приходять в жах від тих сум, які там виведені до оплати. А в сусідньому будинку, наприклад, платять менше. Напрошується питання: "Чому і як таке можливо?" А весь фокус полягає в тому, що існує норматив споживання теплової енергії. По ньому і робляться всі розрахунки.

У будинках, де немає лічильників тепла, з жовтня 2015 року запроваджено нову схему розрахунку оплати послуги централізованого опалення. Тепер до уваги береться температура повітря зовнішнього середовища і кількість днів, коли надавалася послуга. Це дає можливість в більш теплий період або в неповний місяць (наприклад, в лютому) платити менше порівняно з нормативним тарифом. У тих же будинках, де є лічильники тепла, схема нарахування залишається незмінною, оскільки вона досить проста, чітка і зрозуміла.

Переваги, які дають теплові лічильники

Кожен водій чітко знає, скільки палива споживає його автомобіль. На заправці він платить не якусь абстрактну суму середнього показника споживання палива всіх машин міста, а тільки за бензин для свого авто. Якщо проводити паралель з опаленням будинку, більшість жителів багатоповерхівок оплачують попередньо виведену суму, а меншість - за фактично отримане тепло. Додатково оплачується опалення приміщень загального користування. Така система поквартирного обліку може бути тільки в нових будинках з двотрубною горизонтальною системою розводу тепла. Старі ж будівлі практично всі мають однотрубну вертикальну систему. У таких будинках рекомендують встановлювати загальний лічильник для всього будинку.

Частина будинків має власний теплопункт, який частіше розміщений в підвалі. Саме там і встановлюється лічильник. Інша частина будинку отримує тепло від квартальних теплопунктів або котелень, які працюють на кілька будинків. У такому випадку прилад обліку встановлюється на місці входу теплоносія в будинок. Підприємство «Аква Україна» займається установкою квартирних лічильників "під ключ", маючи на це всі сертифікати і ліцензії. Виготовляє майже весь комплекс обладнання для комерційного обліку тепла.

Хто оплачує установку лічильника?

Профінансувати встановлення лічильника на будинок може місцева влада, енергокомпанія або власники квартир будинку. Лічильники повинні встановлювати теплопостачальні організації. Лічильник обслуговує та організація, на балансі якої він знаходиться. В ідеалі це має бути об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Як показує практика, лічильники встановлюють і беруть на баланс енергетичні компанії. Вони ж і продають теплоносій мешканцям. І вони ж оплачують такі послуги: опломбування, обслуговування, ремонт, демонтаж і повірка теплолічильників.

Повіряти лічильник необхідно, виходячи з його паспортних даних. Як правило, це кожні чотири роки. Проводити тестування мають право компанії, у яких є необхідні ліцензії. До таких компаній належить і «Аква Україна». Тепловий лічильник, всі його елементи знімаються і доставляються в лабораторію, де проводиться повірка. У цей час вартість тепла налічують за середніми показниками попереднього періоду.

Навіть точність теплового лічильника не гарантує економії. Тут, як і в автомобілі, все залежить від стилю їзди. Варто пам'ятати, що основна функція лічильника - не економити, а контролювати кількість споживаних ресурсів. Компанія «Аква Україна» пропонує не тільки якісну продукцію, але і впроваджує в життя сучасні технології систем обліку і регулювання споживання енергоресурсів.